Розрізняють два типи алергії при взаємодії з духами:
1. Реакція сповільненого типу - алергія з'являється через деякий час після контактування з алергеном; 2. Миттєва реакція - алергічна симптоматика виникає відразу після нанесення духів або туалетної води.
Алергія проявляється у вигляді дерматиту та кропив'янки - відбувається ураження шкіри на місці контакту з невидимими краплями ароматичної речовини, що тягне алергічну симптоматику: висипання, набряклість шкірних покривів, почервоніння, свербіж.
Іноді виникає відчуття стягнутості, сухості шкіри, лущення. Дерматити проявляються червоними плямами, папулами, кропив'янка - володарем з нестерпним свербежем або зовсім не присутній бажання почухатися.
При нанесенні туалетної води і інших ароматичних речовин рідко відбувається контакт зі слизовими оболонками. Але при попаданні найдрібніших частинок речовини в очі, ніс, рот, починається алергія з наступними симптомами: 1. суха закладеність; 2. слизові прозорі виділення з носа без запаху; 3. чхання, кашель, свербіж слизових; 4. кон'юнктивіт з симптомами сльозотечі, світлобоязні, гіперемії кон'юнктиви; 5. відчуття запаморочення; 6. набряк Квінке - сильний свербіж, набряклість шкірних і слизових покривів, напади задухи.
Рекомендації народної медицини
Методи народної медицини не використовують в якості монолікування. Вони доповнюють медикаментозні засоби, щоб поліпшити стан пацієнта, полегшити період.
• Відвар з кропиви. При щоденному вживанні 200 мл відбувається очищення крові. У ній концентрується менше клітин імунної системи, тому реакція зменшується. Для приготування в кухоль окропу додають 2 чайні ложки сушеного листя. • Череда. З неї готують чай. Вона володіє антигістамінним дією. У кухоль кладуть 1 чайну ложку трави, заливають окропом. Наполягають до повного охолодження. Потрібно пити чай по 4 гуртки за 1 добу. На кожен день готують нову порцію. При тривалому застосуванні позбавляються від сверблячки, запалення, набряку, болю. • Мумие. На 1 л води додають 1 г компонента. Все перемішують. Доросла людина може пити 1 л на добу, для дитини концентрація зменшується до 300 мл.