Насправді селективні парфуми будуть рідкісними в продажу. Їх не рекламують і не виробляють масово. Тобто, це свого роду родзинка, яку знайти настільки важко, як конверти, склеєні рукою Мірей Матьє. Припустимо, єдина партія в двісті флаконів, і не більше, випущена для світового ринку - ось звичайна кількість нішевої парфумерії. Призначена вона для тих особистостей, хто домагається індивідуального підходу в усьому і не терпить повторення, навіть в ароматах. Ось чому підробок серед таких духів майже ніколи не трапляється - на щастя для покупців, це занадто невигідно.
Селективний парфум не може бути дешевим Само собою зрозуміло, що жоден виробник не стане випускати малі партії елітних парфумів собі в збиток. Крім того, вартість нішевої парфумерії насправді себе виправдовує: нею займаються лише найдосвідченіші експерти, рецепти яких гідні королівського двору.
Навіть сама упаковка стає справжнім витвором мистецтва. Звітний флакончик часто видувається склодувами, а розписують його художники, теж без застосування машин. Дизайнери можуть застосовувати витончений кришталь, золото, срібло, червоне дерево і навіть діаманти - ось чому по використанні парфумів флакон перетворюється в неабиякий предмет інтер'єру.
Природно, подібні шедеври можна побачити на полицях величезних супермаркетів - вони створені не для масового споживання. Селективна парфумерія може з'явитися в елітних спеціалізованих магазинах, але немає ніякої гарантії, що залишиться в продажу на наступний день.
Історія селективного парфуму Користуватися духами пересічним громадянам стало дозволено лише в минулому столітті - до сих пір вони могли належати лише вельможам. Компанії-виробники почали випускати товари для мас, додаючи в них більше дешевих ненатуральних ароматів. Дорогі ж аромати з метою збільшення прибутку було вирішено проводити «на смак більшості». І в 90-х пропозиція парфумерів стало неймовірно одноманітним, незважаючи на широкий асортимент.
Саме в цей момент світлі уми солідних компаній стали пропонувати ексклюзивну продукцію в малих обсягах - незабаром вона стане відомою як селективна. Це були духи саме спеціалізованих виробників, хоча в той час парфум вважався «гарним доповненням» від творця одягу. Така парфумерія зайняла свою нішу, підкоривши серця чуттєвих дам з бездоганним смаком. Вона стала цікавою, оскільки припускала якраз унікальний, а не популярний солодкий аромат, і допомагала створити неповторний образ дівчини-загадки.